لابیاپلاستی با لیزر

انجام خدمات لابیا پلاستی توسط پزشکان متخصص و باتجربه در کلینیک زیبایی زنان

لابیاپلاستی یا عمل زیباسازی واژن چیست؟

امروزه اکثر بانوان مایلند که اندازه و یا طول لبه داخلی واژن خود را کاهش دهند. اگرچه تا کنون از نظر تئوری، اندازه مشخصی برای لبه واژن تعریف نشده است، اما بیشتر خانم ها به دلیل زیبایی مایل به انجام لابیاپلاستی هستند.

لابیاپلاستی (labiaplasty) یکی از انواع عمل جراحی زیبایی زنان است که دقیقا همین مشکل بانوان را حل می‌کند و در آن، پزشک جراح شکل ظاهری لبه داخلی و یا لبه بیرونی واژن را تغییر می دهد و حالت آن را بهبود می بخشد.

رایج ترین دلایل انجام عمل لابیاپلاستی

مدت زمان انجام عمل لابیاپلاستی

مدت زمان عمل لابیاپلاستی با لیزر حدودا یک ساعت است، نیاز به بستری ندارد و بیمار می‌تواند پس از یک استراحت کوتاه کلینیک را ترک کند.

عوارض لابیاپلاستی

محسوس ترین عوارض لابیاپلاستی ایجاد تورم در محل جراحی است. این در برخی افراد می‌تواند تا یک ماه به طول بی‌انجامد اما جای نگرانی نیست و از بین می‌رود.

هزینه لابیاپلاستی

هزینه انجام عمل لابیاپلاستی با توجه به شرایط لابیا برای هر فرد متفاوت است و لازم است ابتئا معاینه توسط پزشک متخصص انجام شود. اما به طور کلی می‌توان گفت انجام این عمل حدود 4.5 میلیون تومان هزینه خواهد داشت.

چگونگی انجام لابیاپلاستی

روش Trim

این روش ساده ترین روش لابیاپلاستی است و با ایجاد برش عمودی در امتداد لابیا مینور انجام می‌شود. این برش با استفاده از لیزر یا چاقوی جراحی شده و به از بین بردن پیگمان های تیره در این ناحیه و روشن شدن رنگ نواحی اطراف لابیا کمک می کند. این روش برای بانوانی که لابیای بزرگ با کناره های ناهموار دارند مناسب می‌باشد.

روش Wedge

این روش از لابیاپلاستی، برای خانم هایی که از نامتقارن بودن لابیاهای خود ناراضی هستند مناسب است. روش Wedge، باعث کاهش بافت اضافی از قسمت میانی لابیا و رفع عدم تقارن آن و چین های اضافی از روی کلاهک کلیتوریس خواهد شد.

لابیاپلاستی یا عمل زیباسازی واژن با لیزر

لابیاپلاستی یکی از جراحی های زیبایی زنان است که در کلینیک زنان به دو صورت لابیاپلاستی با لیزر و لابیاپلاستی با جراحی قابل انجام است. نوع عمل لابیاپلاستی توسط پزشک متخصص مشخص خواهد شد و بر اساس شرایط فرد و مشکلاتی که دارد، روش انجام آن متفاوت است. هدف انجام جراحی لابیاپلاستی تغییر شکل ظاهری لبه داخلی یا خارجی واژن است. در واقع اصلاح فرم واژن باعث افزایش اعتماد به نفس بانوان می شود و در روابط جنسی نیز تاثیر گذار است. در این مقاله قصد داریم به معرفی روش لابیاپلاستی با لیزر، مزایا و معایب آن بپردازیم.

لابیاپلاستی چیست؟

زیبایی ظاهری اندام جنسی یکی از مواردی است که مورد توجه خانم‌ها قرار می گیرد. یکی از قسمت های اندام جنسی زنان لابیا نام دارد. لابیا یک قسمت گوشتی مانند است که وظیفه محافظت از قسمت های داخلی دستگاه تناسلی زنان از جمله دهانه واژن و کلیتوریس را بر عهده دارد.

در برخی از خانم ها به دلیل مشکلات هورمونی، به صورت ژنتیکی یا به دلایل مختلفی لابیاهای دستگاه تناسلی فرم طبیعی خود را از دست داده، بزرگ و بد رنگ می شوند. به طوری که هنگام پوشیدن لباس های چسبان از روی لباس قابل دیدن هستند. بد شکل بودن لابیاها در اعتماد به نفس زنان به ویژه حین برقراری رابطه جنسی تاثیرگذار است، به همین دلیل خانم ها به دنبال راه حلی برای اصلاح فرم لابیا هستند. روش اصلاح این بد فرمی، جراحی لابیاپلاستی است که در این عمل قسمت های داخلی یا خارجی واژن اصلاح می شوند و ظاهر واژن به فرم طبیعی باز می گردد.

چگونه عمل لابیاپلاستی با لیزر انجام می شود؟

برای انجام جراحی لابیاپلاستی با لیزر از دستگاه لیزر CO2 فوتونا استفاده می شود. برای انجام لابیاپلاستی با استفاده از این دستگاه، ابتدا واژن علامت گذاری می شود تا نقاط مورد نظر برای برش زدن با لیزر مشخص شوند. سپس بافت واژن و لابیاها با پنس کشیده می شود تا در نهایت برش زدن لابیاها با لیزر صورت گیرد.

در روش جراحی لابیاپلاستی با لیزر، بافت اضافی در قسمت لابیاها با لیزر برش داده شده و همزمان با جراحی انعقاد خون نیز انجام خواهد شد. به همین دلیل خونریزی در محل جراحی با لیزر کمتر است زیرا این روش نیاز به بخیه زدن ندارد.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش کاربرد لیزر در پزشکی، استفاده از لیزر به منظور جراحی لابیاپلاستی، درمان شقاق با لیزر و درمان فیشر با لیزر بسیار کارآمد تر از روش متداول جراحی است.

دلایل انجام عمل لابیاپلاستی

بد فرم بودن لابیا معمولا دلایل ژنتیکی دارد و در مواردی زایمان یا چاق و لاغر شدن مکرر باعث ایجاد بدشکلی، آویزان شدن لابیا و تیرگی ناحیه تناسلی می شود. از سن 20 تا 50 سالگی انجام جراحی لابیاپلاستی با لیزر برای اصلاح فرم لابیا امکان پذیر است. به طورکلی، دلایل انجام عمل لابیاپلاستی می تواند یکی از موارد زیر باشد:

 •       بزرگ بودن لابیاها
 •       عدم تقارن لابیا
 •       بروز مشکلات بهداشتی در ناحیه تناسلی زنان
 •       احساس ناراحتی و درد حین برقراری رابطه جنسی
 •       ایجاد احساس ناخوشایند هنگام رابطه جنسی به دلیل بد شکل بودن لابیا
 •       پخش جریان ادرار
 •       بالا بردن اعتماد به نفس زنان
 •       ایجاد ناراحتی هنگام ورزش یا فعالیت های ورزشی سنگین
 •       مشخص شدن لابیا هنگام پوشیدن لباس های تنگ و چسبان

 استفاده از تکنیک لیزر در لابیاپلاستی و در درمان شقاق مقعدی و فیشر معمولا دارای نتیجه مطلوب تری نسبت به جراحی به شیوه متداول است و همچنین دوره نقاهت کوتاه تری دارد.

مزایای انجام عمل لابیاپلاستی

لابیاپلاستی با دو روش جراحی و لیزر انجام می شود که روش لابیاپلاستی با لیزر مزایایی نسبت به روش جراحی دارد، مهمترین مزایای انجام لابیاپلاستی با لیزر با شرح زیر است:

 •       در روش لابیاپلاستی با لیزر نیاز به بخیه زدن نیست زیرا در هنگام برش لابیا با  لیزر، مویرگ ها و بافت های آن قسمت با اشعه های لیزر مسدود می شوند و مانع از خونریزی در ناحیه برش زده خواهد شد.
 •       روند بهبودی پس از عمل با لیزر سریع تر از روش جراحی است و دوره نقاهت نیز کوتاه تر خواهد بود.
 •       با کاهش خونریزی در ناحیه برش داده شده میزان درد، تورم و کبودی نیز کاهش پیدا می کند.
 •       در روش لیزر مویرگ های ناحیه برش داده شده به وسیله لیزر مسدود می شوند، بنابراین بافت واژن و لابیا آسیب نمی بینند و باعث تسریع در روند بهبودی خواهد شد.
 •       در روش جراحی لابیا با تیغ جراحی برش داده می شود و در نهایت پس از اصلاح فرم از روش بخیه زدن استفاده می شود در حالی که در روش لابیاپلاستی لیزری هیچ گونه آسیب ناشی از بخیه زدن مشاهده نمی شود.
 •       کیفیت برش ها در روش لیزری بهتر است زیرا برش لابیا با لیزر صاف تر بوده و نتیجه عمل نیز طبیعی تر و بهتر خواهد شد.

روش لابیاپلاستی با لیزر برای کسانی که با هدف زیبایی این عمل را انجام می دهند، همواره مناسب ترین روش است. طور کلی، جراحی لیزری در مواردی مانند درمان شقاق مقعدی و فیشر بسیار کارآمدتر از جراحی است زیرا در این روش نیازی به بخیه زدن نیست و التهاب در ناحیه عمل به کمترین حد می رسد.

معایب لابیاپلاستی با لیزر

همه جراحی ها اعم از جراحی های زیبایی یا جراحی هایی که به منظور درمان انجام می شوند، دارای عوارض جانبی مانند التهاب و عفونت هستند. اما نکته حائز اهمیت در جراحی لابیاپلاستی، انتخاب دکتر متخصص و مجرب است. در واقع با مراجعه به یک جراح حرفه ای و ماهر عوارض ناشی از جراحی لابیاپلاستی به حداقل می رسد.

لابیاپلاستی با لیزر دارای مزایای زیادی است اما پس از جراحی ممکن است برای چند روز احساس درد یا تورم در ناحیه لابیا داشته باشید. در ناحیه تناسلی غدد لنفاوی زیادی وجود دارند به همین دلیل احساس درد پس از عمل طبیعی است. برای کاهش درد و کبودی ناشی از لابیاپلاستی با لیزر می توانید از داروهای مسکن و کمپرس یخ استفاده کنید.

توجه داشته باشید باشید که دوران نقاهت در روش جراحی با لیزر نسبت به جراحی به شیوه متداول کوتاه تر است اما برای از سرگیری فعالیت های شدید مانند ورزش یا فعالیت جنسی باید 6-8 هفته صبر کنید.

مراقبت های لازم پس از انجام لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر معمولا بدون بخیه است اما در مواردی که برش ها عمیق باشد، تعداد کمی بخیه نیز لازم است. بنابراین برای گرفتن نتیجه مطلوب از لابیاپلاستی لازم است مراقبت هایی را پس از انجام این عمل انجام دهید:

 •       24 ساعت ساعت پس از لابیاپلاستی می توانید حمام کنید اما از استحمام طولانی بپرهیزید.
 •       فعالیت شدید و سرپا ایستادن زیاد پس از لابیاپلاستی نداشته باشید.
 •       از استحمام با آب داغ پرهیز کنید زیرا احتمال خونریزی در ناحیه جراحی وجود دارد.
 •       از رفتن به استخر بپرهیزید.
 •       داروهای مسکن که توسط پزشک تجویز شده را سر موقع مصرف کنید.
 •       حتی الامکان از دستشویی فرنگی استفاده کنید تا فشار کمتری به واژن وارد شود.
 •       پس از هربار شستشوی واژن با ملایمت خشک کنید.
 •       استفاده از ویتامین C، داروهای ضد التهاب، داروهای ترمیم کننده باعث تسریع در فرآیند بهبودی خواهد شد.
 •       از آنتی بیوتیک و پمادهای تجویز شده توسط پزشک استفاده نمایید.

هزینه لابیاپلاستی با لیزر

هزینه عمل لابیاپلاستی به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله عوامل تاثیرگذار در هزینه های لابیاپلاستی با لیزر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •       اندازه و شکل واژن بیمار
 •       تعداد برش های جراحی
 •       برش در ناحیه داخلی یا خارجی واژن

اگرچه شکل خاصی برای واژن مشخص نشده است، اما بسیاری از بانوان معتقدند که شکل مطلوب واژن حالتی است که لب های کوچو از لب های بزرگ واژن بیرون نزنند. بنابراین برای اصلاح فرم واژن به این صورت اقدام به انجام عمل لابیاپلاستی می کنند. برای مشخص شدن هزینه های لابیاپلاستی با لیزر لازم است به پزشک متخصص مراجعه کنید. هزینه های این عمل زیبای با معاینه شخصی و مشخص شدن میزان مشکل فرد مشخص خواهد شد. زیرا روش لابیاپلاستی برای هر شخص بنا به تشخیص پزشک متفاوت خواهد بود.

توجه داشته باشید که هزینه لابیاپلاستی با لیزر نسبت به روش جراحی کمتر است اما به طور کلی هزینه های لابیاپلاستی را نمی توانید از طریق بیمه های درمانی پرداخت کنید.

مدت زمان انجام لابیاپلاستی با لیزر

انجام لابیاپلاستی با لیزر با استفاده از دستگاه لیزر CO2 فوتونا در مراکز درمانی و کلینیک های زیبایی قابل انجام است. در این روش بدون نیاز به بیهوشی و با بی حسی موضعی، با کمترین درد توسط پزشک متخصص انجام خواهد شد. استفاده از تکنیک لیزر در انجام لابیاپلاستی باعث افزایش دقت خواهد شد و نتیجه مطلوبی را به دنبال خواهد داشت.

لابیاپلاستی با لیزر بدون بیهوشی است و انجام این عمل زیبایی حدود 1-2 ساعت به طول می انجامد. اگر چه انجام لابیاپلاستی نیاز به بستری شدن ندارد اما لازم است پس از جراحی با لیزر بیمار به مدت 3 تا 5 روز استراحت کامل داشته باشد.

جمع بندی

انجام لابیاپلاستی با لیزر یکی از روش های مطلوب برای اصلاح فرم واژن است. به دلیل کاهش عوارض ناشی از لابیاپلاستی با استفاده از روش لیزری، این روش نسبت به روش جراحی ارجحیت دارد. در این روش از دستگاه لیزر CO2 فوتونا استفاده می شود و همراه با بی حسی موضعی است. برای انجام لابیاپلاستی و اطلاع از قیمت این جراحی لازم است با پزشک متخصص مشورت کنید.

پزشکان جراح زیبایی زنان

دکتر گلناز دشتی

متخصص زنان و زایمان

فلوشیب جراحی های زیبای زنان

سابقه ی درخشان جراحی های زیبایی زنان دارند که در سطح بین الملل میدرخشند
تیم حرفه ای دکتر گلناز دشتی در خدمت شما بانوان عزیز

دکتر آزاده رستگار

متخصص زنان و زایمان

فلوشیب جراحی های زیبای زنان

سابقه ی درخشان جراحی های زیبایی زنان دارند که در سطح بین الملل میدرخشند
تیم حرفه ای دکتر آزاده رستگار در خدمت شما بانوان عزیز

دکتران
ویدئوها